ODRŽANE RADIONICE
Dana 11. listopada 2024. održana je online radionica predstavljanja Natječaja za odabir inovativnih obrazovnih projekata koji će se financirati kroz UNIC VIP Fund. Natječaj je organiziran u sklopu projekta „Europska sveučilišta gradova u postindustrijskoj tranziciji - UNIC” koji povezuje deset europskih sveučilišta u gradovima koji se suočavaju s postindustrijskom tranzicijom i koji je posvećen otkrivanju novih modela učenja, rada i istraživanja koji će oblikovati budućnost visokog obrazovanja u Europi. Radionicu je vodila Mija Crnjaković, voditeljica Ureda za projekte.
Cilj natječaja za odabir inovativnih obrazovnih projekata je da se potaknu nastavnici svih sveučilišta UNIC saveza da uključe virtualne međunarodne obrazovne suradničke aktivnosti u redovni kurikulum kroz postojeći ili novi kolegij.
Tijekom radionice sudionici su stekli uvid u sve važne aspekte i uvjete natječaja, kao i u dostupne opcije financiranja, podržane ključne aktivnosti te savjete za uspješnu prijavu.
Po završetku radionice, sudionicima je pružena mogućnost da postave svoja pitanja, a mnogi su se aktivno uključili tražeći pojašnjenja vezana uz specifične aspekte podržanih aktivnosti. Radionica je zaključena pozitivnim ocjenama, uz preporuku da se nastavi komunikacija s Uredom za projekte radi daljnjih informacija i podrške. Također je naglašeno da su dostupne individualne konzultacije za sve nastavnike koji razmatraju prijavu projektnog prijedloga.
Dana 11. rujna 2024. održana je online radionica predstavljanja Poziva "Advanced Digital Skills - Specialised Education Programmes in Key Capacity Areas" unutar Digital Europe Programme (DIGITAL) u organizaciji Ureda za projekte EFZG, a radionicu je vodila Mija Crnjaković, voditeljica Ureda za projekte.
Na radionici su se sudionici upoznali sa svim bitnim kriterijima i zahtjevima Poziva, uključujući mogućnostima financiranja, ključnim aktivnostima koje se podržavaju te smjernicama za uspješnu prijavu. Prezentirani su detalji Poziva koji nudi značajne mogućnosti za razvoj naprednih digitalnih vještina kroz razvoj specijaliziranih obrazovnih programa u ključnim digitalnim sektorima te za osnaživanje međunarodnih partnerstava.
Nakon online prezentacije, sudionicima je pružena prilika za interaktivnu sesiju pitanja i odgovora. Mnogi sudionici su aktivno sudjelovali postavljajući konkretna pitanja vezana uz specifične aspekte prijave, budući da razmatraju mogućnost sudjelovanja u Pozivu. Radionica je završila s pozitivnim povratnim informacijama, a sudionici su potaknuti da ostanu u kontaktu s Uredom za projekte za dodatnu podršku i savjete tijekom procesa prijave, uz napomenu da su dostupne i dodatne konzultacije za sve zainteresirane prijavitelje.
Dana 26. siječnja 2024. održana je informativna radionica na Ekonomskom fakultetu, Sveučilišta u Zagrebu koja je bila posvećena predstavljanju programa Erasmus+. Naglasak je potom bio na suradničkim partnerstvima, jačanje kapaciteta u visokom obrazovanju te Jean Monnet aktivnostima. Prezentaciju je vodila Vesna Kotarski, dipl. oec., voditeljica Ureda za EU projekte Sveučilišta u Zagrebu.
Uvodnu riječ je održala izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić, prodekanica za strateška partnerstva i projekte Ekonomskog fakulteta Zagreb, te naglasila važnost radionice kako bi se zainteresiranim kolegama pružile nužne informacije za olakšavanje procesa prijava projektnih prijedloga.
Potom je Vesna Kotarski, dipl. oec. predstavila ključne aspekte trenutnog Erasmus+ programskog vodiča za razdoblje 2021-2027, uključujući inovacije poput malih partnerstava, Europskih sveučilišta i centara za stručnu izvrsnost. Uz opće ciljeve i prioritete programa te strukturu aktivnosti KA2 i KA3, istaknula je novi financijski model, s posebnim naglaskom na značajke Lump sum financiranja.
Drugi dio radionice bio je posvećen pitanjima nastavnog osoblja te uvidu u proces prijave na Ekonomskom fakultetu Zagreb te ulozi Ureda za projekte. Radionicu je zaključila izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić te istaknula važnost projekata za Ekonomski fakultet Zagreb, potičući sve nastavnike na aktivno sudjelovanje u procesu prijava.
Dana 29. studenoga 2021. održana je radionica u organizaciji Ureda za projekte EFZG. Radionicu je otvorila prodekanica izv. prof. dr. sc. Sanja Sever Mališ navodeći važnost projekata za naš Fakultet, ali i pojedince. Posebno je istaknula projekt obnove od posljedica potresa kao strateški projekt Fakulteta. Prodekanica izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić prezentirala je aktivnosti na projektu COLECO čiji je voditelj od strane Sveučilišta u Zagrebu, nakon čega su gospođe Zorana Barišić i Ana Butković iz Ministarstva znanosti i obrazovanja predstavile program Obzor Europa i potpore Europskog istraživačkog vijeća.
U drugom dijelu radionice, voditelj projekta SHARE Covid 19, izv. prof. dr. sc. Šime Smolić predstavio je projekt kroz izlaganje na temu "Neplanirani zdravstveni, ekonomski i socijalni učinci uslijed odluka o kontroli pandemije Covid 19: Spoznaje iz studije SHARE".
Potom su gospođa Sandre Vidović i gospodin Ivan Makovec prezenitirali aktivnosti Marie Sklodowska-Curie kroz postdoktorske stipendije, doktorske mreže i razmjene osoblja.
Radionicu je zaključila prodekanica izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić pozivom svih zainteresiranih na prijavu novih projektnih prijedloga i uključivanje u postojeće o čemu su sve informacije dostupne na stranici Projekti EFZG-a.
**Potpora Europske komisije proizvodnji ove publikacije ne predstavlja potporu sadržaju koji odražava samo stavove autora i Komisija ne može biti odgovorna za uporabu sadržanih informacija.